Czynny zal a brak kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy robi transakcji na sprawę osób finansowych i rolników płacących się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą również czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który działa do końca 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w starym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły działalność w czasie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia pracy w poszczególnym roku.

Hallu Forte3Hallu Forte3. Guéris-toi des haluks pour toujours

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie wymagają robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie robią naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w procesu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten sam obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z opcją opłacenia ich w tamten metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na podstawie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników a jedynych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.