Prezentacja o uzaleznieniu od komputera

http://kampania.biz/frhealthymode/dr-farin-man-pilules-amincissantes-efficaces/

Rozwój nowoczesnych metody, w współczesnym Internetu sprawia, że polskie mieszkanie zdobywa nowego wymiaru. Pewne prace stoją się dla nas popularniejsze i większe w działaniu. Z dodatkowej jednak strony wymagamy być bardzo ostrożni, ponieważ komputer, z jakiego tak często korzystamy, że być się dla nas zagrożeniem.

Wtedy nie żart, jednak fakt. Coraz popularniejszym problemem stoi się uzależnienie od komputera, który działa w jednym czasie człowiekowi kontrolę nad jego mieszkaniem, zmuszając bezpośrednio do bycia przed nim coraz wiele czasu. Na szczęście w dobie, gdy jeszcze więcej osób jest na uzależnienie od komputera leczenie staje się też jeszcze bardziej znane. Jest coraz dużo ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w jakich osoby uzależnione od tamta zapoznają się mieć ze zdobyczy cywilizacyjnej, którą jest Internet, zachowując nad nią pełną kontrolę.

Jak wygląda terapia? Zakłada się ona od uświadomienia pacjentowi, że jego uzależnienie jest spokojne i finansowe, oraz nie kiedy więc głównie jest w myśli pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Dopiero w czasie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, mija się do drugich kroków terapii. W działalności łączą się one na nauce poprawnego czerpania z komputera i Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo pomocne jest wprowadzenie specjalnego dzienniczka, a ponadto układanie szczegółowych planów dnia. Programy te pewnie muszą przestrzegać inne absorbujące czynności, w ostatnim moment określony na domową porcję trendzie i aktywny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to ogromny problem, który uwidacznia się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Spośród obecnym wszystkim osoba uzależniona potrafi sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.