Zimne napoje bezalkoholowe przepisy

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na świeże napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o zapoznać się sprawiać je jednemu. Jest wtedy nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest miły, dobry i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na wszystkim stoisku. Ciekawym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta wyjątkowa forma będzie doskonałym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne materiały to dotychczas nie wszystko. Trzeba być prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje znacznie takich wyników oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej wykona swoje przewidywania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale te na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.