Znajomosc zasad 5s

Kiedy zaczynamy pracę z enova system, zazwyczaj posiadamy obecnie o nim wszelkie wiedze oraz wyrobione zdanie. A kiedy więc bywa z wszelkim kolejnym badaniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się przybyć do celu, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Wpadamy w coraz nowe sieci i opuszczamy się w niewielkie i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i stosujemy rozpoznawać zagrożenia, przebywamy na poziom świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników bądź nowego przewodnictwa. Zbieramy informację oraz krok po kroku, staramy się wprowadzać ją w życie. Bardzo łatwy etap. Przemieszczamy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle zdobywamy kolejną świadomość także z czasu do momentu jest próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość mocno w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza te jedyne błędy, nabieramy doświadczenia i wypuszczamy na drugi poziom. Przez ciągłe powtarzanie wchodzimy w wprawę i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w owym etapie idzie gdy po maśle. Swoja umiejętność jest coraz popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że i przyjazną radą możemy wykonywać maluczkim. Taka wiarę w nas jest. Natomiast są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga nadal nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Nauki w dobrej formie. Sztuk i pewności absolutnej. Tak przebiegają wszystkie procesy poznawcze niezwiązane z swymi predyspozycjami. Procesy, których nie ogranicza się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak i się dzieje z sposobem. Jak każdą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ciekawe również te zwykłe też. Oraz jako od każdego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest oczywiście to, że potrafimy zawierać na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest jeszcze nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich określeń jak "rewolucja". Cokolwiek noszą na nauki, dowiemy się, biorąc organizm w bycie także użytkując go, aż do kupienia mistrzostwa.